Strona Główna
Aktualności
Osiągnięcia
Struktura organizacyjna
Klub Seniora
Archiwum
Kontakt
  Dziś mamy r.

AKCJA LETNIA

Rusz Akcja Letnie pod hasłem
"40 DNI DOOKOŁA ŚWIATA"
Poniedziałek - Piątek
9.00 - 14.00opublikowano: Poniedziałek, 28 Czerwiec 2010 08:59


"MAKE A CONNECTION" Przyłącz się !!!

Dnia 19 czerwca 2008 roku w ośrodku Banderoza odbył się piknik podsumowujący projektu „AKADEMIA Z PASJĄ”, którego realizacja rozpoczęła się 1 lutego 2008 roku i trwa do końca czerwca. Dotację na realizowanie projektu grupa otrzymała od sponsora: Firma Nokia oraz Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży.

Akademia stworzyła pożyteczne i bezpieczne formy spędzania czasu wolnego: grupę taneczną cheerleders, grupa piłki nożnej oraz grupa plastyczna, realizowane przez grupę uczniów i studentów ściśle związaną z wolontariatem tj. Ewelina Treit, Katarzyna Młynarczyk, Martyna Sobkowicz, Anna Świeca, Agnieszka Świeca, Ewelina Kobel, Arkadiusz Fundeła. Pod opieką koordynatora Małgorzaty Treit grupa nosi nazwę „Niewidzialni”. Otrzymano na realizacje projektu 4500 złotych. Polski Komitet Pomocy Społecznej w Głuchołazach użyczył grupie „Niewidzialni” konta bankowego w Banku Spółdzielczym w Głuchołazach.

Podczas pikniku wystąpiła grupa taneczna Cheerleders oraz odbył się Mini Turniej piłki nożnej z zaproszonymi gośćmi. W ramach podsumowania odbyło się ognisko, wręczenie dyplomów i upominków uczestnikom poszczególnych grup, prezentacja albumu, malowanie twarzy, zabawy oraz zaproszenie do kontynuowania działań po zakończeniu projektu ( zajęcia sportowe i plastyczne). Projekt pozwolił zaistnieć, choć cząstce dzieci w środowisku lokalnym, pomógł w rozwoju pasji i zainteresowań. Realizacja projektu spotkała się z pozytywnym odzewem w środowisku.


opublikowano: Czwartek, 19 Czerwiec 2008 00:00


DZIEŃ INTEGRACJI

W dniu 13.05.2008 r. w Klubie Seniora odbył się Pierwszy Głuchołaski Dzień Integracji Pokoleń, zorganizowany przez studentów Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu.

Przeprowadzono cykl zabaw, tj. "Zabawa integracyjna z papierem toaletowym", "Moja pierwsza miłość", "Taniec z balonami", "Łapki".

Spotkanie to wywarło na nas ogromne i miłe wrażenie. Nie spodziewaliśmy się ,że młodzież potrafi tak wspaniale zintegrować się z Babciami i Dziadkami, za co dziękujemy :

  • Izabeli Kurdziel

  • Joannie Antosz

  • Karinie Zabłockiej

  • Alinie Bednarek

  • Marzenie Muzalskiej

  • Wolontariuszom

Członkowie Klubu Seniora przy PKPS w Głuchołazach


opublikowano: Środa, 14 Maj 2008 00:00

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Dnia 22 marca ( Wielka Sobota ) w siedzibie Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Głuchołazach odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne z udziałem podopiecznych Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Głuchołazach i Nowym Świętowie.

Przed posiłkiem dzieci wraz z wychowawcami oraz wolontariuszami udały się do kościoła, aby poświęcić pokarmy. Po złożeniu świątecznych życzeń, zasiadły do spożywania posiłku, na który przygotowano tradycyjne potrawy wielkanocne: żurek z jajkiem, jajka, wędliny, ciasta, owoce, soki, herbatę.

W przygotowaniu śniadania uczestniczyły: kierownik PKPS Wiesława Wiktor, kucharki: p. Polańska, p. Homa, wychowawcy świetlicy: Małgorzata Treit, Agnieszka Kurosad oraz wolontariusze.

Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Głuchołaz – Pan Edward Szupryczyński oraz Pan Mariusz Migała. Spotkanie upłynęło w miłej i ciepłej atmosferze.


opublikowano: Poniedziałek, 24 Marzec 2008 00:00

AKCJA ZIMOWA ZAKOŃCZONA !!!

W dniach od 11.02 do 15.02.2008 r. oraz od 18.02. do 22.02.2008 r. w godz. od 9.00 do 13.00 została zorganizowana Akcja Zimowa przez Gminną Świetlicę Socjoterapeutyczną działającą przy Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Głuchołazach. Akcja organizowana była w ramach ferii zimowych.

Brali w niej udział dzieci z miasta oraz dzieci regularnie uczęszczający do świetlicy w ciągu roku szkolnego. W akcji zimowej wzięło udział 23 dzieci.

Podczas Akcji Zimowej organizowane były śniadania, gry i zabawy integracyjne, karaoke, zajęcia plastyczne, turniej tenisa stołowego, zajęcia sportowe, poczta walentynkowa, projekcja filmu, konkursy itd.

Na zakończenie Akcji zimowej tj. 22.02.2008 roku odbyła się wycieczka na krytą pływalnie – Aquapark do Brzegu. W wycieczce wzięło udział ogółem 46 osób ( dzieci oraz wychowawcy ). Wyjazd odbył się o godzinie 14.00 z Placu Zgody. Dojechaliśmy na miejsce około godz. 15.30. Zgodnie z rezerwacją w Aquaparku spędziliśmy 2 godziny od 16.00 – 18.00. Dzieci wraz z wychowawcami korzystali na krytej pływalni z licznych atrakcji m.in. masażu wodnego, mini zjeżdżalni i parasolu wodnego, jazda 62 metrową rynną rozpoczynającą się na wysokości drugiego piętra, a także z innych atrakcji brzeskiej pływalni.

Podczas wycieczki wychowawcy rozdali dzieciom słodkie bułki i soki. Powrót zgodnie z planem wycieczki nastąpił około godziny 20.00.

Przez dwa tygodnie akcji zimowej towarzyszyła dzieciom dobra zabawa. Każde dziecko mogło pożytecznie i bezpiecznie spędzić czas wolny.


opublikowano: Niedziela, 24 Luty 2008 00:00

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

22 stycznia w Klubie Seniora działającym przy Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Głuchołazach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 pod okiem opiekunów: Alicji Glombickiej i Macieja Grubiaka- przedstawili program artystyczny. Seniorzy wysłuchali piosenek i wierszy oraz otrzymali wykonane przez młodzież laurki. Dziewczęta z grupy tanecznej CHEERLEDERS, działającej przy Gminnej Świetlicy, zaprezentowały cząstkę swoich umiejętności. Seniorzy są wzruszeni, że młodzież po raz kolejny o nich nie zapomniała.


opublikowano: Środa, 23 Styczeń 2008 00:00


PKPS Głuchołazy

48-340 Głuchołazy
Rynek 31
tel. (077) 4391532
e-mail: pkps.glucholazy@interia.pl


Klub Seniora

Przy PKPS Głuchołazy działa Klub Seniora.
Spotkania odbywają się w każdy wtorek o 14.30
ZAPRASZAMY !!!

© Copyright by www.pkps-glucholazy.pl
Opracował G.M.